



| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 16 |
| Contact Plating | Tin |
| Type | General Purpose |
| Output Current | 30 mA |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 2.7 V |
| Number of Channels | 3 |
| Turn-On Delay Time | 32 ns |
| Operating Supply Current | 108 mA |
| Propagation Delay | 32 ns |
| Data Rate | 90 Mbps |
| Channel Type | Unidirectional |
| Nominal Supply Current | 108 mA |
| Isolation Voltage | 560 V |
| Isolated Power | No |
| Pulse Width Distortion (PWD) | 2 ns |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Operating Supply Voltage | 5.5 V |
Stock: 1588
Distributors
pcbx
Unit Price$4.23001
Ext.Price$4.23001
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $4.23001 | $4.23001 |
| 10 | $3.25486 | $32.54860 |
| 25 | $3.01184 | $75.29600 |
| 50 | $2.87510 | $143.75500 |
| 100 | $2.74454 | $274.45400 |
| 300 | $2.65229 | $795.68700 |
| 500 | $2.56314 | $1281.57000 |
| 1000 | $2.47701 | $2477.01000 |
